ESETMEGOLDÓ VERSENY

Hogyan küzdhető le a rendszerszintű korrupció Magyarországon?

Jelentkezz a 21 Kutatóközpont által meghirdetett tanulmányi versenyre, gondolkodjunk együtt a korrupcióról! A verseny során másfél hónapotok lesz csapatokban megoldani a versenyfeladatot, ezt követően a zsűri kiválasztja a három legjobb pályamunkát, amiket egy döntő keretében mutatnak be a dobogós csapatok, akiket értékes jutalomban részesítünk. Olvass tovább a részletekért, ha felkeltettük a figyelmed!

A tanulmányi verseny Atlas Network által finanszírozott “From cronies to capitalists: mobilizing the youth to strengthen Hungarian civil society's anti-corruption efforts” című nemzetközi projekt keretében valósul meg. A verseny leírását, a nevezési feltételeket és a díjazás részleteit az alábbi pontok tartalmazzák.

A verseny tárgya

Kommunikációs stratégiai terv kidolgozása a rendszerszintű korrupció elleni küzdelem témakörében. A résztvevők által leadandó pályázati anyag célja, hogy egy edukációs kampány felépítését készítse elő, megtámogatva ezzel a civil szféra és a rendszerszintű korrupció ellen küzdő egyéb társadalmi szereplők erőfeszítéseit. A pályázatoknak az alábbi szempontokat kell tartalmaznia, illetve az alábbi szempontok alapján kerülnek elbírálásra:

  • A társadalmi probléma felvázolása, amelyre a pályázat reflektál (20 pont)
  • Célcsoportok beazonosítása (10 pont)
  • A javasolt kampány által használt kommunikációs csatornák beazonosítása (10 pont)
  • Főbb üzenetek kidolgozása (15 pont)
  • Kreatív ötletek kidolgozása (15 pont)
  • A kampány-költségvetés összeállítása (10 pont)
A fenti elemeken túl további 20 pont szerezhető az egész pályázati anyag minőségéért, amelyet olyan tényezők határoznak meg, mint a tanulmány nyelvezete, koherenciája, és forrásokra való támaszkodás. Mindezen felül további 10 bónuszpont szerezhető konkrét kreatív anyag (plakátterv, szórólapterv, video stb.) elkészítéséért!

A versenyben való részvételhez külső segítséget bármiféle megkötés nélkül igénybe lehet venni. A verseny részeként minden pályázó számára rendelkezésre bocsátunk egy, a verseny számára készített közvéleménykutatási adatbázist (spss formátumban), az adatbázisból nyert legfontosabb eredményeket ábrákkal, valamint egy, a legnagyobb tényfeltáró oldalak riportjaiból szintetizált korrupciós adatbázist, amelyet a 21 Kutatóközpont munkatársai állítottak össze.

Pályázási feltételek

A versenyre jelenleg felsőoktatásban, azon belül is alap- és mesterképzésben résztvevő diákok pályázhatnak 2-5 fős csoportokban. Egyéni résztvevők jelentkezésére is van lehetőség a regisztrációs platformunkon (lásd lejjebb). Az egyéni jelentkezőket a verseny szervezői kötik össze a jelentkezők által megadott adatok alapján, illetve a már felállt csapatként jelentkező pályázók számára is felkínáljuk további egyéni jelentkezők bevonásának lehetőségét.

A pályázatokat 5-10 oldal terjedelmű pdf dokumentumban kell elküldeni az koz-pont@21kozpont.com címre. Az összes versenyzőt arra kérünk, hogy a szövegben 12-es betűméretet, Times New Roman betűtípust, másfeles sorközt és sorkizárt szövegszerkesztést alkalmazzon.

A verseny menete

A verseny egy január 12-én 15:00 órakor megrendezésre kerülő online nyitóeseménnyel veszi kezdetét, ahol bemutatásra kerülnek a korrupciós témában végzett közvéleménykutatás részletei, bemutatjuk a zsűri-tagokat, valamint lehetőség nyílik a jelentkezők számára kérdéseket feltenni a szervezőknek. Aki a nyitóeseményen nem tud részt venni, az a versenyre attól még ugyanúgy pályázhat a verseny honlapján található regisztrációs platformon keresztül. A versennyel kapcsolatos bármely kérdésről a koz-pont@21kozpont.com e-mail címen, vagy a +36 70 654 4802 telefonszámon (Bojár Ábelt keresve) lehet érdeklődni a verseny szervezőitől.

A verseny első fordulója január 12. és február 25. között zajlik. Az ezt követő két hét során, február 26. és március 5. között zajlik a pályázatok kiértékelése a szakmai zsűri részéről, amelynek eredményeképpen a három legmagasabb pontszámot kapott pályázó csapatot meghívjuk a március 20-án tartandó, élőben rendezett döntőre (a döntő helyszínének és időpontjának pontos részleteiről később értesítjük a pályázókat e-mailben, illetve a verseny honlapján). A döntő során a behívott csapatoknak élőben kell prezentálniuk a stratégiai anyagukat, illetve lehetőség nyílik egymás pályázatára kritikusan reflektálni. A döntő során a résztvevőknek a szakmai zsűri kérdéseire is válaszolniuk kell. A prezentáció minősége, a másik csapatok stratégiájára adott kritika, illetve a zsűri kérdéseire adott reakció együttesen határozza meg a döntő kimenetelét.

A döntőt követően (de még az eredményhirdetés előtt) a döntő résztvevőit egy rövid állófogadásra invitáljuk, amelynek keretében megismerkedhetnek a szakmai zsűri tagjaival, illetve az általuk képviselt szervezetekkel.

A zsűri összetétele

A zsűrit két, az átláthatósággal és a korrupcióval foglalkozó magyar civil szervezet, a Transparency International és a K-Monitor által küldött delegált, illetve a verseny szervezőjének, a 21 Kutatóközpontnak a delegáltja alkotja. A zsűri feladata az első körben leadott pályázati anyagok elbírálása, illetve a döntőre hívott három résztvevő csapat teljesítményének az elbírálása.

A verseny díja

Első helyezett csapat: 350.000 ft

Második helyezett csapat: 225.000 ft

Harmadik helyezett csapat: 125.000 ft

Jelentkezem!

Érdekelnek a legfrissebb fejlemények az esetmegoldó versennyel kapcsolatban? Itt elérheted a Facebook eseményünket!

Facebook esemény

Itt alul pedig elérheted a szabályzatunkat a korrupciós esetmegoldó versenyhez.

Nyereményjáték szabályzatunk

Nézd meg a nyertes csapat pályamunkáját!


Integritás6óság esettanulmánya: Kattints a linkre az esettanulmányért!
Integritás6óság prezentációja: Kattints a linkre a prezentációért!

Határidők


Előregisztráció: 2023. december 5. – 2024. január 11.
Az előregisztráció során előzetesen jelentkezhettek a csapatotokkal, hogy a verseny kezdetén a leghamarabb megkapjátok a feladathoz szükséges anyagokat.

Nyitóesemény: 2024. január 12.
Gyere el az online nyitóeseményünkre, ahol bemutatkozik a zsűri, ismertetjük a legizgalmasabb kutatási eredményeinket és lehetőséged lesz kérdéseket is feltenni a versennyel kapcsolatban!

Jelentkezési időszak: 2024. január 12. – 2024. február 8.
Ebben az időszakban kiküldjük a feladat megoldásához szükséges anyagokat, illetve az egyéni jelentkezőknek segítünk csapatot találni.

Leadási határidő: MEGHOSSZABÍTVA! 2024. február 25. VASÁRNAP ÉJFÉL!
Február 25-ig küldhetitek el a pályamunkátokat a koz-pont@21kozpont.com email-címre.

Elbírálás: 2024. február 26. – 2024. március 5.
Február második felében a zsűri kiértékeli a leadott pályamunkákat és kiválasztja a három döntőst.

Döntő: 2024. március 20.
2024. március 20-án a három legtöbb pontot elérő csapat prezentálja a kommunikációs tervét, a zsűri és a csapatok kérdéseket tesznek fel egymásnak a pályamunkákhoz kapcsolódóan és a zsűri kihirdeti a nyertest.